https://financing.co.il/

חוסכים רבים בני 70 ומעלה לא יודעים על הטבת מס שמגיעה להם מהמדינה בגלל חוסר מודעות, ומשלמים תשלומים מיותרים על החסכונות שלהם

עם ההגעה לגיל פרישה ניתן ליהנות לא רק משפע של זמן לטיולים ולפעילויות, לא רק מתחביבים ומבילוי עם הנכדים ועם בני המשפחה אלא שכמדובר על החיסכון הפנסיוני שלך ניתן ליהנות מתוספת  של אלפי שקלים בשנה.

דוד ורוזה, זוג בשנות ה 70 לחייהם, נהנים מתשואה שהם מקבלים מתיק ההשקעות שלהם. הם צברו כ -1 מיליון ש"ח בתיק ההשקעות שלהם. המס על רווחי הון בגובה של 25% מפחית בצורה משמעותית את הרווח, מה שהם לא ידעו שיש הטבת מס שתוכל להגדיל את הכנסתם ב 16,560 ש"ח.

ההטבה לכל ילידי 48 ומטה

סעיף 125 ד' לפקודת מס הכנסה קובע כי משקיע שהוא או שזוגתו פרשו ואחד מהם הגיע לגיל 55, הוא או היא ייהנו מניכוי בסך של 13,440 ש"ח מרווחיו. במקרה בו שניהם פרשו והינם מעל גיל 55, הניכוי יהיה בשיעור 16,560 ש"ח. בפועל, הטבת מס זו מפחיתה באופן ניכר את מס רווחי ההון שידרשו לשלם בני הזוג שישקיעו בפוליסת חסכון.

שגיא מ SBC FINANCE נותן את הדוגמה הבאה שתמחיש את טיבה ואת חשיבותה הרבה של הטבת המס: משקיע שעומד בקריטריונים, השקיע סכום של 200,000 ש"ח לתקופה של שנה ונהנה מתשואה שנתית של 6%. במקרה זה, הרווח השנתי עומד על 12,000 ש"ח. אם ההשקעה היא בפוליסת חסכון, הרי שסכום זה מוכר לפטור ממס רווחי הון ובפועל הסכום החייב במס הוא 0 ש"ח. אם אותו משקיע היה בוחר בדיוק באותן נסיבות בהשקעה בקרן נאמנות או תיק השקעות, הוא לא היה נהנה מהפטור ממס על רווחי הון והיה נדרש לשלם מס רווח הון בשיעור של 25% מהרווח, קרי 25% מ-12,000 ש"ח, שהם 3,000 ש"ח.

עובדה זו הופכת את פוליסת החיסכון לאמצעי חסכון והשקעה משתלם ביותר. יתרון ברור זה מצטרף לשלל יתרונות נוספים של אפיק החיסכון החדש, שעם הזמן ההכרה בעדיפותו הולכת ומתעצמת.

פוליסת החיסכון עדיפה על פני השקעה בבנק

אם אתה מחפש דרכים להשקעה בשוק ההון ומקווה למצוא אמצעי השקעה שיניבו לך רווחים בטוחים, אתה כבר מכיר את האופציות השונות להשקעה. אתה מכיר את היתרונות של קרנות הנאמנות ואת החסרונות שלהן, את השיקולים בעד ונגד תכנית חסכון בבנק וודאי כבר התוודעת לאג"חים, לפקמ"ים ולתעודות סל. אפשרות נוספת שעולה בדעתך היא השקעה בפוליסת חסכון. למי שאינו מכיר, מדובר באפיק לחסכון ולהשקעה ללא כל מאפיין ביטוחי, המגלם בתוכו שלל יתרונות. 

מהם היתרנות של השקעה במסגרת פוליסת חסכון?

  1. פטור ממס על רווח הון לפורשים לפי סעיף 125 ד׳
  2. מגוון מסלולי השקעה שניתן לעבור ביניהם מבלי שהדבר ייחשב לאירוע מס.
  3. דמי ניהול נמוכים ללא הוצאות נלוות דוגמת דמי משמורת.
  4. נזילות – יכולת משיכת כספים ללא קנס.
  5. תשלום מס רווחי הון רק בסוף תקופה.

כלי החיסכון וההשקעה המתקדמים שלנו מבטיחים מקסימום חיסכון ורווח

"התכניות הכלכליות שלנו מותאמות לצרכי הלקוחות היום ובעתיד", אומר שגיא מ SBC FINANCE . "באמצעות שימוש במגוון כלי חיסכון והשקעה מתקדמים ניצור עבורך תמהיל פיננסי מנצח.

בואו לבדוק אם גם אתם זכאים להטבת מס - לבדיקה השאירו את פרטיכם

נשמח לשיתופים

Facebook
LinkedIn
Facebook
LinkedIn
WhatsApp
מחשבון פנסיה לעצמאים 2019
נשמח לתת לך יותר
למידע נוסף, אנא השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
לתיאום פגישת יעוץ חינם לחץ כאן