לפני ארבע שנים הוקמה המסלקה הפנסיונית, כשהקמתה כונתה מהפיכה צרכנית מרכזית – ובצדק. למרות חשיבותה הרבה והזמן שחלף מאז הקמתה, רבים מהחוסכים לפנסיה אינם מודעים לקיומה, ואלה שכן מכירים – מנועים מלנצל את יתרונותיה בשל חוסר זמן או חוסר ידע. מה גורם להיווצרות המצב המצער הזה? מדוע הישראלים אינם ממהרים להשתמש במסלקה הפנסיונית ואינם מנצלים באופן מספק את מלוא הפוטנציאל הגלום בה, ומה אפשר לעשות כדי לשפר את המצב?

מהי המסלקה הפנסיונית?

המסלקה הפנסיונית היא מערכת ממוחשבת המרכזת את כל המידע הרלוונטי על חסכונותיו של אדם שחוסך לפנסיה. באמצעות המסלקה יכול אדם ללמוד על המשאב המרכזי בחייו – כספי הפנסיה שלו. איך שלא תסתכלו על זה, חיסכון פנסיוני הוא נכס יקר ערך ומרכזי עבור רבים מאיתנו, ולפיכך יש חשיבות רבה לכל המידע הנוגע אליו. בזכות המסלקה הפנסיונית יכול הבודק ללמוד לא רק כמה כסף נצבר בקרנות הפנסיה שלו, אלא מאפיינים חשובים נוספים, כגון השקעות במסגרת הפנסיה, אופן הניהול של קרן הפנסיה, חיובים שונים ועוד.

מדוע מידע זה כה חשוב?

שליטה בכל מאפייניו של החיסכון הפנסיוני שלנו היא רבת חשיבות מאין כמוה. מעבר לעובדה שאופן הניהול של חיסכון הפנסיה משפיע באופן מכריע על הרווחים שלנו, ישנה גם עובדה מצערת ומאוד נפוצה – אנשים רבים מפרישים כספי פנסיה ופשוט אינם מודעים לכך. כך נוצר מצב של "כספים אבודים". עיקר יתרונה של המסלקה הוא יכולתה לאתר בקלות רבה את אותם כספים אבודים ולאפשר לחוסך לקבל את המגיע לו. הרבה אנשים שאכן השתמשו במסלקה הפנסיונית הרוויחו מאות אלפי שקלים – הבעיה היא שלא רבים מנצלים את נוכחותה. אז עם כל הכבוד ל"מהפכה", כל עוד לא משתמשים בכלי הזה כמו שצריך, חשיבותו מתערערת.

מה מונע מאנשים להשתמש במסלקה הפנסיונית?

חלק מהחוסכים לפנסיה טרם גילו את קיומה של המסלקה הפנסיונית. המהפכה הצרכנית החשובה הזו אינה מניבה פירות, בעיקר בגלל חוסר מודעות של כולנו – אבל לא רק בגללו. לצד האנשים שאינם מכירים את הכלי, את חשיבותו ואת יתרונותיו; ולצד אלה שמודעים לו אך פשוט אינם מוצאים את הזמן להפעילו, רוב האנשים פשוט חסרים את הנחוץ כדי להשתמש במסלקה הפנסיונית. המסלקה הפנסיונית היא כלי חשוב בפני עצמו, ולשם מיצוי תרומתו יש להפעילו נכונה.

מומחיות במסלקה פנסיונית

כדי להפיק את התועלת האפשרית משימוש במסלקה הפנסיונית חשוב להיעזר במסלקה כראוי. המשמעות היא רכישת ידע מוקדם ושליטה בכל מה שקשור לעולם הפנסיה, לרבות שליטה בעולם הביטוח, שוק ההון, השקעות, ניירות ערך, ידע משפטי, ידע פיננסי נרחב ועוד. החדשות הטובות הן שאנחנו יכולים לבצע עבורך את הבדיקה הנדרשת ולנצל את המסלקה הפנסיונית כדי לסייע לך. אל תפספס את המהפכה הצרכנית החשובה שמתחוללת לכולנו מתחת לאף, נצל עוד היום את יתרונותיה ופנה אלינו כדי שנציל הרבה מאוד כספים אבודים עבורך.

נשמח לשיתופים

Facebook
LinkedIn
Facebook
LinkedIn
WhatsApp
מחשבון פנסיה לעצמאים 2019
נשמח לתת לך יותר
למידע נוסף, אנא השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
לתיאום פגישת יעוץ חינם לחץ כאן
סגירת תפריט