לאחרונה התקיימה מסיבת עיתונאים בהשתתפות שר האוצר כחלון, שר הבריאות ליצמן ויו"ר ההסתדרות אשר במהלכה הם הציגו את תוכנית הסיעוד הלאומית החדשה וכך למעשה כולם יודעים עכשיו מה יקרה עם ביטוחי הסיעוד הקבוצתיים שעתידים להתבטל החל מינואר 2018.

כדאי לדעת כי ישנם כ-800 אלף מבוטחים בביטוחי סיעוד קבוצתיים דרך מקומות העבודה ולאור השינוי העומד להתרחש בינואר 2018 המבוטחים צריכים לקבל החלטה כיצד לפעול ויש להם מספר אפשרויות. למעשה, ההערכה של אנשי המקצוע היא כי חלק מהמבוטחים כיום בביטוח סיעוד קבוצתי ירכשו פוליסות מקופות החולים ורבים אחרים יבחרו לרכוש ביטוח פרטי למרות שהתעריף שלו גבוה יותר.

 

כמה יעלה הביטוח הסיעודי?

כאמור, בפני כל מי שהצטרף לביטוח סיעודי קבוצתי דרך מקומות העבודה יש 3 אפשרויות: להסתמך על הרובד הסיעודי שהמדינה מציעה, להצטרף לפוליסה המשווקת על ידי קופות החולים או לרכוש ביטוח סיעודי פרטי מאחת מחברות הביטוח המתמחות בכך. המדינה החליטה להגדיל את הרובד הסיעודי שהיא תעניק לחולים סיעודיים אך עם זאת הסיוע יוענק לפי מבחן הכנסה, כאשר הקצבה המקסימלית תוכל להגיע לסכום של עד 5,000 ₪ בחודש והמדינה מוסיפה גם לסל הבריאות טיפולי שיניים בחינם לקשישים.

ראוי לציין כי מבוטחים בביטוח סיעודי קבוצתי שגילם מעל 60 שנה יוכלו להצטרף לפוליסה של קופת החולים ללא תקופת אכשרה וללא צורך בחיתום. מבוטחים מתחת לגיל 60 יאלצו לעבור חיתום כדי לרכוש פוליסה מקופת חולים.

כדאי לדעת כי רכישת פוליסת ביטוח סיעודי מחברת ביטוח מאפשרת למבוטח לדעת מראש מהי הפרמיה שעליו לשלם מאחר והיא קבועה. לפי ההערכות עלות הפוליסה הפרטית עד גיל 40 תהיה 100 ₪, בגילאי 40-60 המבוטח ישלם 200-300 ₪ בחודש ומעל גיל 60 המבוטח יאלץ לשלם סכום גבוה בהרבה העלול להגיע למאות עד אלפי שקלים בחודש.

עובדים שעד היום נהנו מביטוח סיעודי קבוצתי מוזל דרך מקומות העבודה ויחליטו להצטרף לפוליסה של קופת החולים, ישלמו כמה עשרות שקלים בחודש עד גיל 60 ומעל גיל 60 יהיה עליהם לשלם 100-120 ₪ בחודש. כלומר, הצטרפות לפוליסה של קופת חולים כרוכה בפרמיה משתנה העולה ככל שגיל המבוטח עולה ויש לזכור כי הפוליסה של קופות החולים לא מכסות מקרים סיעודיים כתוצאה מתאונה, בעוד הפוליסה של חברת הביטוח בהחלט מכסה מקרים מסוג זה.

 

מה עלי לעשות?

עובדים שזכו עד כה לביטוח סיעודי קבוצתי דרך מקום העבודה חייבים לפעול כדי להצטייד בפוליסה מתאימה, בהתאם לגילם ועל פי יכולתם הפיננסית. לכל פוליסה יש יתרונות וחסרונות ולכן חשוב לקבל ייעוץ מקצועי על מנת לקבל החלטה נכונה. עליכם לזכור כי עלות הטיפול הסיעודי בבית עשויה להסתכם בסכום של כ-8,000 ₪ בחודש וחלק ניכר מההוצאה נופל על בני המשפחה ומשפיע על חייהם.

לכן, מומלץ כי מי שביכולתו לרכוש ביטוח סיעודי פרטי יעשה זאת, אך יחד עם זאת כדאי לקבל את ההחלטה רק בעזרת המומחים שלנו על מנת להבין מהי הבחירה הנכונה בהתאם לצרכים האישיים הייחודיים והיכולות הכספיות שלכם.

נשמח לשיתופים

Facebook
LinkedIn
Facebook
LinkedIn
WhatsApp
מחשבון פנסיה לעצמאים 2019
נשמח לתת לך יותר
למידע נוסף, אנא השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
לתיאום פגישת יעוץ חינם לחץ כאן
סגירת תפריט